6 listopada 2015

Salon Czekoladowy

Kilka dni temu zakończył się tegoroczny, 21-y już Salon du Chocolat. Nie mogłam sobie odmówić przyjemności wybrania się na niego. Tym razem poszłam na otwarcie. Ku mojemu zaskoczeniu tłumów nie było, dzięki czemu wszędzie było można podejść bez problemu i popróbować tylu smakołyków ile dusza zapragnie. Kilka razy odmówiłam spróbowania różnych wyrobów, bo zwyczajnie skończyły mi się moce przerobowe.  Musiałam przecież zostawić miejsce na naleśnika z likierem Grand Marnier, wynalazek jakże prosty i genialny. I tak najadłam się jak nigdy dotąd, znów przytachałam do domu prawie kilogram czekolady i nie tylko. 
Sam Salon wydał mi się skromniejszy niż w latach ubiegłych, za to tym razem można było obserwować finał World Chocolat Masters organizowany przez Cacao Barry. Na odizolowanej od zwiedzających szklaną ścianą przestrzeni zawodnicy z różnych krajów przygotowywali czekoladowe rzeźby. Gotowe dzieła wystawione były do podziwiania. Niestety w połowie pierwszego dnia ukończonych było tylko kilka z nich. Finał trwał chyba trzy dni, więc ci, którzy wybrali się na zakończenie Salonu mogli podziwiać wszystkie prace.
Zapraszam na fotograficzną relację z Salon du Chocolat 2015! 


Gigantyczny niedźwiedź na powitanie.
Powyżej  prace finalistów.
 Kwiaty z czekoladowych drażetek.

Czekoladowa płyta.

Owoce i ziarna kakaowca.Ostatnie cztery zdjęcia to...mydełka!Pachniały tak, że trudno było im się oprzeć.DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY!

8 komentarzy:

 1. Dziękuję. Sprawdzałem i się otworzyło. Skasowałem tylko pokaz slajdów bo za bardzo zamula blog. Pozdrowienia z ponurej Warszawy.

  Fantastyczny ten festiwal! Fotki takie widzę po raz pierwszy. czekolady za dużo nie jem. Przypomniało mi się, ze mama mi opowiadała, że przed wojna mieli w domu służącą. I babcia kiedys Ja poczęstowała czekoladą i Ona odmówiła. Powiedziała, że kiedys pracowała u Wedla w Warszawie i na czekoladę PATRZYĆ NIE MOŻE :) Zaraz ten ciekawy post udostępnię na FB.
  Hej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Agato ale tylko mój blog się nie otwiera? Podaj mi maila to wyślę Ci link i zobaczymy czy jak klikniesz na link to Ci się otworzy. A jak dałaś komentarz jak blog się nie otworzył. W Warszawie wichury.
  Pozdrawiam Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 4. Cuda i cudeńka☺i te czekolodawe i modelka tez☺

  OdpowiedzUsuń