24 kwietnia 2015

Przechadzka po Saint Germain

Pogoda nas ostatnio rozpieszcza, wiosna w tym roku robi wszystko, co w jej mocy by zatrzeć złe wspomnienia z poprzednich lat. Dlatego zalane słońcem ulice i parki tętnią życiem. Dziś zabieram Was na przechadzkę po Saint Germain. W tej dzielnicy wąskie, średniowieczne uliczki sąsiadują z wielkimi bulwarami. To, co lubię   to nagromadzenie małych butików, zarówno tych z modą jak też z czekoladą i wszelkimi smakołykami. To tu znajduje się najstarsza restauracja Paryża Le Procop, założona w 1686r! , słynne kawiarnie takie jak Le Deux Magots, Cafée Lipp czy Cafée Flore. To też tu, w maleńkiej uliczce jest jedyna jaką znam Carmelitié czyli sklep z karmelem założony przez Henri Le Roux, który ze słonego karmelu tworzy boskie przysmaki. Jeśli wolicie przejść się szlakiem modnych dodatków, ciuszków czy butów ta dzielnica zaspokoi oczekiwania największych fashionistów. Czy każdy już wie, na co ma ochotę? Zatem w drogę!A tak kwitną drzewa nieopodal mojego domu

6 komentarzy:

 1. Ale fajna przechadzka! I kwitnące drzewa dodają uroku😄

  OdpowiedzUsuń
 2. Powinnaś założyć bloga ze zdjęciami, mijasz się z powołaniem :) Ostatnia fota mnie zwaliła z nóg, tyle piękności uwiecznionych na zdjęciu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny spacer, rozbudza wyobraźnię smakowitości i romantycznego Paryża. A drzewa z bujnym kwieciem podkreślają piękno miejsca ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam spacery z Tobą :) :) Piękne wiosenne fotki!

  OdpowiedzUsuń
 5. ślicznie :D zdjęcia są cudne, a ja nawet rozpoznaję niektóre miejsca :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie zdjęcia, są zwykłe-niezwykłe, pokazują prawdziwe oblicza ulic i można poczuć jakby było się obok. Nie wiem jak to możliwe, że byłam we Francji tylko przejazdem, a nigdy nie zatrzymałam się na dłużej. Myślę, że w końcu trzeba to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń